| Ieusântanalfabet a întrebat:

În urmă cu câteva minute am simțit o înțepătură în piept super puternica, credeți ca risc în infarct sau care este cauza acestor înțepături?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Mai plauzibil e sa fie vreo pneumonie sau alte cauze intercostale. Insa doar un control cu imagistica medicala/la cardiologie poate lamuri exact care este cauza si ce e de facut.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de la super oboseala acumulata, fiindca pierzi noptile pe intenet, in loc sa dormi ca inima si plamanii tai sa se odihenasca si sa se recupereze.

| carevaescu a răspuns:

Vezi pe net care sunt simptomele infarctului.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Buna seara! O înțepătura in piept precis provine de la inima, așa zisul disconfort numit,, înțepătură" în zona pieptului nu poate proveni de la plamani, doar in cazul unui cancer pulmonar malign. Momentan, daca a fost doar o înțepătura și atât, vă recomand profund o vacanta la munte sau undeva unde sa vă relaxați, să mâncați fructe și legume, mai exact rodii, broccoli, sfeclă; sa nu consumați alcool, să închideți televizorul, telefonul, radioul și toate drăciile acestea care creează panică, și să vă odihniți mai mult! Bucurați-vă domnule/doamnă de ce vă oferă Dumnezeu, simtiti-va bine și râdeți, nu vă gândiți la lucruri care va panică!
Luați aminte: daca veți mai simții aceste înțepături, vizitați DE URGENTA un medic cardiolog pentru un consult!
Sa aveți o seara liniștită! Vă susțin! ❤️

| Octavian07 a răspuns:

Te ai indragostit