| TwoSlicesPizza a întrebat:

In vara stiu ca a inceput sa ma intepe mana stanga, am zis gata fac infarct, ma durea doar cand ma gandeam la asta, iar la un moment dat am citit mult pe net pana chiar m-am lamurit ca nu mor, dupa durerea s-a oprit. Dupa vreo luna iar a inceput si iar am cautat pe net si intepaturi, furnicaturi etc. inseamna diabet, peste ceva timp a inceput sa ma doara/intepe si un picior, ambele fiind partea dreapta si foarte rar se intampla sa ma intepe mana sau piciorul stang. Sunt foarte stresat pe chestia asta, adica diabetul iti da dieta pe viata, iar inainte cand nu ma gandeam la diabet, nu aveam nicio treaba, nu ma durea gen, sper din tot sufletul ca durerea sa fie doar in capul meu si sa fie creata de stres, mai ales ca mi s-a mai intamplat sa simt durere in zona inimii, dar la fel dupa putin documentatie si nepasare, durerea a disparut. nu inteleg ce-i cu vtm. mentionez ca durerea nu e ff mare, in plus mai simt niste electrosocuri uneori in anumite zone ale corpului, dar abia le simt, parca ma gadila, fac sport 3-4 zile pe saptamana adica exerctii acasa, zahar mananc nu zic nu. insa nu prea cred ca restul oamenilor nu o fac. gen nu exagerez si chiar sunt destul de slab, vreo 55 kg la 16 ani, 1.7 metri si incerc sa nu exagerez cu mancarea pentru a nu vreau sa pun kg in plus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Iti faci rau gandindu-te la asa ceva, probabil e de la oboseala/stres, incearca sa faci activitati decat sa te mai gandesti acolo

| TwoSlicesPizza explică (pentru DaniTDCI):

Sportul si muzica care ma motiveaza ma fac sa uit... in plus azi de asemenea am facut sport si eram ceva gen "n-are cum sa am ceva" si totul a disparut, dupa cand frica a reaparut. aceeasi situatie