| Danielaaa22 a întrebat:

Inaintea examenului gastroentrologic nu trebuie sa mananc? Sau nu are nici o legatura cu mancarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu trebuie nici sa mananci, nici sa bei apa. Stomacul trebuie sa fie gol pentru ca doctorul sa poata vedea tot stomacul, toate pliurile, cu ajutorul camerei. Altfel iti baga furtunasul pe gat( senzatia e oribila) si apoi spune "hopa, nu vad nimic. Mai facem o data" happy.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa ar fi recomandat sa nu mananci nimic, asa se poate vedea mai bine in stomac

| Danielaaa22 explică (pentru onlyme2851):

Iti multumesc, dar mie imi trebuie examen gastroentrologic. Nu ecografie! Imi baga un furtun in stomac!