| Anonima126892 a întrebat:

Încă o problema. Azi mi-a venit menstruația și sâmbătă am o ședința foto, și am o rochie strâmtă iar lenjeria intimă se vede destul de nasol prin rochie. Ce îmi recomandați? In afara de ob, help plzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Centura de castitate, sub chilotei...

| sierra1 a răspuns:

Spune echipei foto-shooting : fraților, am menstruație și se vede prin chiloți, să o lăsăm baltă vreo două zile

| Lioana a răspuns:

"Lenjeria intimă se vede destul de nasol prin rochie". Sa inteleg ca intentionai sa porti rochia fara lenjerie intima sub ea?
Nu poti face asta. Va trebui sa alegi alta rochie prin care nu se vede lenjeria intima.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca alta rochie.

| ziftode a răspuns:

Tampoane multiple, eventual de ambele tipuri (inauntru si afara)
si daca tot crezi ca esti in pericol, atunci cel mai sigur lucru:
pampers de adulti

| Victoria18 a răspuns:

Cum adica se vede. Pai cat de scurta e rochia? Ole. Alta rochie mai lunga.

| Anonima126892 explică (pentru Victoria18):

Nu e scurta, e lunga, doar ca e stramta

| OAly a răspuns:

Am o veste proasta pentru tine: nu vei putea poza in acea rochie.

| mariamerisor a răspuns:

Exista cupe menstruale, sunt mai scumpe dar merita. Poti sa folosesti orice fel de lenjerie intima: https://www.organik.ro/......p-marime-a

| Laura927 a răspuns (pentru mariamerisor):

Pai nu vrea sa foloseasca o.b. va folosi o cupa menstruala...

| Stefania_Fanica_1974 a răspuns:

O pastiluță anticoncepțională Fata mea când are ședințe foto sau de înot ia anticoncepționale