| fashionaddict a întrebat:

Interpretare analize:
Uree serica(ABX Pentra)- 15, 40 mg/dl (valori normale:18-45)
NEU(neutrofile)-37, 10% (valori normale:40, 0-70, 0)
LYM(limfocite)-52, 40%(valori normale:20, 0-40, 0)
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bausesi cam multa apa in ziua anterioara. In rest, probabil candva in ultimele 30 de zile ai avut o infectie virala minora (guturai, ceva).

2 răspunsuri:
| doctoru a răspuns:

Infectie in organism. si cam prea multe lichide (ti-era frica ca nu poti merge la baie fara laughing ). IN rest sun ok,

| foxi a răspuns:

Esti beton! Ai avut o mica infectie, dar a trecut!