| bogdan555 a întrebat:

Am o problema:de la un timp a inceput sa ma doara putin in epigastru si fara sa mananc ragai intruna si atunci cand mananc putin ma simt deja plin,am greata dar de vomitat vomit fortat pentru ca ma simt prea plin.Ce poate fi? Initial am crezut ca e apendicita dar nici o durere in fosa iliaca dreapta dar simt o durere la osul de sus al piciorului drept(cred ca femur ii zice) si vin valuri de durere foarte inceata pe tot piciorul.A si ma doare si din cand in cand in spate la rinichi.Mi-a facut tata frectie la rinichi si a iesit rosu pe spatele meu,deci poate fi raceala? Si daca da, iradiza aceasta pe picior?(Tin sa mentionez ca sunt dureri usoare pe picior nu ca la apendicita f tari si amorteala)Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Prietene, suferi de doctorita!

1 răspuns:
| IlincaToma a răspuns:

Mai pierdut in amanunte! Daca ragai inseamna ca se reduce balonarea, e de bine! Spui ca ai dureri in epigastru(zona central -superioara a abdomenului), iar tu banuiesti o apendicita! Du-te te rog la medic, el sigur o sa te inteleaga.pe noi ne-ai ametit deja!