| MoreTime a întrebat:

Intrebare pentru baietibig grin
Cei care faceti sala si luati concentrate proteice/carboproteice. Spuneti-mi si mie ce folositi si care vi s-a parut ca a actionat mai "frumos"?
Iar concentratul il luati inainte, dupa antrenament sau in timpul antrenamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Creatina (Creapure Monohidrate, dar mai sunt si altele cu concentratii diferite, insa mi se pare asta cel mai bun), aminoacizi (GABBA) se iau dupa fiecare antrenament, ajuta la regenerarea muschiului si, in caz de pauza mai indelungata, reduc febra musculara, iar pentru cresterea masei musculare MUSCLE JUICE REVOLUTION 2600. Asa, acum sa ajung si la concentratele proteice. Mie unul mi se par fara nici un efect. Sincer. Au fost primele "chestii" pe care le-am luat cand m-am apucat de sala si erau degeaba si mai erau si scumpe. Am luat Isopreme, care se iau DUPA antrenament. Insa sugestia mea este sa incerci sa iei cat mai putine si sa tragi la sala cat mai mult. Pe calea naturala se fac muschii cel mai frumos si intr'un mod sanatos. Acum faci cum crezi, poti sa cauti si pe google ca sunt destule articole despre toate acestea.in rest... bafta la sala si la lucratu muschilorwinking

5 răspunsuri:
| MindFreak a răspuns:

Milk & Egg dupa antrenament e foarte bun, cresti incet, dar sigur, fara grasime si fara sa te umfli.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MindFreak):

Nu chiar, milk & egg are absorbtie lenta, dupa antrenament trebuie ceva cu absorbtie rapida ( ex. proteina din zer ).
Milk & egg se ia seara inainte de culcare, sa-ti hraneasca muschii in timp ce dormi.

| MoreTime explică:

Ignorati ce a scris jimmy, rog un administrator sa se ocupe de asa ceva. multumesc pentru raspunsurile de pana acum si mai astept...

| MoreTime explică:

Am luat Mass 20 de la Scitec nutrition, are infuzie de creatina monohidrata creapure, 40% carbohidrati si 20% proteine, vitamine etc. Sunt multumit de el, ca gust e perfect si ca efecte de asemenea, desi pretul e mai mare fata de cele romanesti e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau whey protein dimineata antrenamentului si dupa. mi se par bune si ca gust si ca rezultate