| maradona10 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce fac sala : dupa ce fac fullbody o zi da una nu pot sa incep sa fac si in fiecare zi? daca da dupa ce timp sa incep?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu. Cand te mai odihnesti? Muschii cand se refac? Cand cresc? Daca te antrenezi fullbody fa-o de maxim 3 ori pe saptamana. Gen Luni-Miercuri-Vineri.

| AndreiHuh a răspuns:

Nu prea sunt eficientehappy te sfatuiesc sa iti faci program pe grupe

| Adrianod a răspuns:

Antrenamentul fullbody sunt pentru cei care vor sa se obisnuiasca cu efortul ridicat al greutatilor. Daca faci in fiecare zi nu o sa se mai recupereze muschii si nu vei dezvolta usor masa musculara, muschiul creste cand se odihneste.

| maradona10 explică (pentru Adrianod):

Dar de ce pe la jumatea antrenamentului ma ia cu ameteli (antrenament de 1 ora 10-15 min fac incalzirea) si in timpul zilei ma mai ia putin cu ameteli. Mananca de 4-5 ori pe zi dar cred ca am nevoie de ceva energie. ce fel de shake iti da enerigie din ce?

| combativul a răspuns (pentru maradona10):

Probabil din cauza greutatilor prea mari

| Adrianod a răspuns (pentru maradona10):

Posibil sa folosești greutăți prea mari pentru tine și nu respiri corect, fa în asa fel încât sa execuți 4-5 serii a câte 8 maxim 10 repetări. Dacă faci sub 6-7 ai greutate prea mare