| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fetele care stiu.De mai bine de o luna am observat ca imi apara ceva alb, naspa pe chiloti si habar n-am ce e si mi-e frica sa n-am nevoie de ajutorul medicului.Am 13 ani Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Poti incepe sa faci spalaturi cu solutie de bicarbonat. La 1 litru de apa o lingura de bicarbonat, apoi te speli fara a folosi sapun sau gel. fa aceste spalaturi pentru 3-5 zile, daca nu scapi mergi la medic.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| PinkkRosee a răspuns:

Buna.Sunt si eu fata, insa am 12 ani?big grin.Deci,acest lichid este perfect normal, n'ai de ce sa-ti faci griji, toate fetele o au inainte cu 2-3 ani de prima menstruatie.Ma bucur ca te'am putut ajuta.Bafta.

| giuly34 a răspuns:

Poate fi o infectie cu Candida...
Apare frecvent, mai ales daca ai luat antibiotice de exemplu.
O vizita la medic e recomandata, dar pana atunci te poti spala cu ceai de musetel sau galbenele cat mai des.