| x2gk9r a întrebat:

Salut! De ceva timp am observat ca am ANXIETATE si am incercat orice dar nu ma ajuta deloc.Am auzit că caspulele "Ashwagandha Ecologica/Bio 60cps vegetale ORGANIC INDIA" ajuta impotriva stresului si anxietati si se da fara prescriptia medicului.Am doar o mica intrebare, Aceste capsule ma vor ajuta?
Sunt baiat am 16 ani

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Pichakchiu a răspuns:

Când am început să citesc prima dată, am crezut că ești mai bătrân de 16 ani. Preconizam vreo 40 în sus. Dar nu!
Ascultă, depresia asta a ta sau anxietate, ce o fi, nu e.
E doar în mintea ta. Eu am 17 ani, și recunosc că am luat când aveam 13 ani pastile pentru depresie, sau nu mai știu ce aveam, anxietate, frica de moarte, și îți spun solemn, că nu pastilele acelea m-au ajutat. Pastile care, din contră, m-au făcut să mă îngraș cu 24 kg în plus. Singura care a putut să mă scoată din acea gândire nefastă, am fost doar eu, cu voința și puterea mea de a pune un mare stop! Moartea e ceva firesc...
Acum, eu nu știu ce problemă ai tu, însă, zic să te mai gândești, și să nu îți pui viața în pericol. Depresia nu există. Tu exiști. Tu îți dai voie sa fii o victimă. Nu îți mai da. Ocupați timpul cu ceva, învață, mănâncă, fa sport, pictează, canta, citește... joaca jocuri, sunt atâtea de făcut...
O sa treacă, stai calm. Durează doar.
Pup

| x2gk9r explică:

Capsulele* nu stiu dc mi-a corectat invers cuvantul dar ok...