| coka123 a întrebat:

Intrebarea mea este cum sa pun ceva kilograme in plus pe mine?

Am 16 ani, inaltime 1.75, greutate 55 kg.Arat bine la corp dar nu ar strica 5 kg in plus pe mine thinking

Mentionez ca fac flotari(50 la numar), genoflexiuni(50 la nr), abdomene(100) in fiecare zi de la 14 ani ...si totusi oricat as manca nu prea ma ingras thinking

Sfaturi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Chill fetito, pai eu am peste 18 ani si am vreo 50 de kile.
ramai asa,bravo tie ca faci sport si te mentii.
nu renunta, pentru ca mai tarziu vei avea o silueta de invidiat.
si nu e bine nici sa dai in extrema cealalta, daca te ingrasi nu mai poti slabi.; nu prea te ingrasi pentru ca faci miscare, care e problema?
bafta si sanatate.

| ralucsi a răspuns:

Buna, eu inainte, ma ingrasam foarte tare. Stiu o metoda foarte buna, cum ma ingrasam eu. Deci, mananci dimineata, bine : oua, paine prajita, salata, omleta, cereale.Ce vrei tu! :] La amiaza, mananci iar, supa + felul 2. Apoi nu mai mananci nimic, pana seara, pe la 8-9-10. Dar seara mananci mult. Si atunci cand mananci, sa mesteci cat mai repede, si sa mananci cat mai repede. Si sa mananci dulciuri, multe, in fiecare zi. Iar seara, daca nu te culci pana la vreo 12-1, mananca fructe, fiindca acestea ingrasa daca le mananci seara. Te asigur ca functioneaza, o spun sigur! Sper ca te ajut kiss Fundita? puppy dog eyes

| TropicalStorm a răspuns:

Buna! mno vrei sa te ingrasi si nu poti? thinking nu potithinking simplu nu te ingrasi ai arderile interne rapide si nu te ingrasi. si eu sunt la fel ca tine. numai ca eu mananc toata ziua si tot slab sunt laughing sincer nu ma supar mie'mi convine + ca nu esti grasa eu zic ca esti destul de bine cum esti acum la 1.75 inaltime si 55kghappy.

| Sayoko a răspuns:

Pai daca faci flotari, genoflexiuni si abdomene n`ai cum sa te ingrasi mai degraba slabesti laughingnu cred ca mai ai nevoie de niste kg. lasa ca e bine 55