| anonim_4396 a întrebat:

Is pe "stop" si ma doare burta de morr.Am nevoie de sfaturi ca sa treaca durerea.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Încearcă să iei o pastilă de Nurofen sau una de Piafen.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Şi apoi să ţii ceva cald pe burtă în timp ce stai întinsă, cum ar fi o sticlă sau chiar o pungă umplută cu apă caldă.
Dar în general îţi trece repede durerea de la o pastilă de Nurofen/Piafen.

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Ia un No-spa e bun pentru durerile de burta.
Florile de musetel (infuzie) au rolul de a calma durerile menstruale. Se prepara infuzia din 5 grame la 1 litru apa.
Incalzeste o sticla cu apa calduta si pune-o pe burta.

| PisoiashDragalash a răspuns:

Eu de obicei stau in linistita in pat la tv si imi trece. Daca incerci sa dormi putin poate iti va trece, pe moment!

Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| Cristina0596 a răspuns:

Si eu am dureri menstruale :d Sfatul meu: jumatate de pastila de paracetamol si jumatate de pastila de algocalmin luate o data impreuna happy Iti trece durerea garantat! Si pastilele au efect indelungat :d