| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Ma doare burta, nu tare. Parca ma strange asa de la buric pana jos, nu mi-e rau, cand am baut lapte cu cacao si mancam cioco, plus corn cu cioco, am baut suc tonic, poate fi de la ele? Cum sa imi treaca durerea asta? Sfaturi medicale cer. Am avut si diaree. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate amestecurile alea nu ar trebui sa le faci, sucul amestecat cu laptele, este o combinatie de nedorit.
Nu trebuia sa bei suc dupa lapte cu cacao, terbuia sa bei un ceai de sunatoare sau orice ceai de plante ai in casa.
Mergi al toaleta si incearca sa ai scaun, sa elimini presiunea si porcariile care le-ai bagat in tine!
Si tine minte, niciodata sa nu amesteci laptele cu sucul sau berea, ca mori de dureri de burta!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil, ai combinat niște alimente care te-au deranjat la stomac. Ia un NoSpa, sau un Furazolidon (dezinfectant intestinal).

| anonimg a răspuns:

Combinatia lapte dulce cu zahar este de vina. Ciocolata e compusa cam din 50% zahar si restul cacao.

| BB4Eva a răspuns:

Te taie o căcare, dar ai grijă când te duci că o să fii mitralieră. happy Ia un debridat, e cel mai bun pentru situația ta.

| AnaAlina a răspuns:

Te-ai stricat la stomac. Mananca banane...sunt cele mai bune pentru a-ti reveni (eu am un copil de 1 an, nu prea stiu asa bine medicamente pentru adulti). Ah, si ai putea da un search pe Google "medicamente pentru diaree" parca Dulcolax era pentru asa ceva, dar nu mai tin minte exact. Sanatate multa

| Fabio_Fabio_1992 explică (pentru AnaAlina):

Am baut suc inainte si dupa lapte cu cacao, apoi iar alt suc.

| Georgitha a răspuns:

Probabil un aliment consumat de tine nu a putut fi digerat