| Frank51 a întrebat:

Joi am avut o extractie de masea, vineri seara mi s-a umflat gingia sus in locul respectiv, iar azi, sambata, este putin umflata inca. Este cumva un fel de infectie? Ar trebui sa iau antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E normal să fie așa zona.
Nu e vorba de infecție, stai liniștit.
Trebuie să se vindece zona.

| Alexisjohn a răspuns:

Nuuuu!
Stai liniștit, asa am pățit și eu când mi-a scos 2 masele la diferite dati
Prima data m-am speriat și eu dar mi-a zis ca asa trebuie!
O data ce ți-a scos măseaua, infecția nu mai exista acolo, deoarece nimeni nu îți scoate o măsea dacă are infecție, crede ma nu se baga nimeni, sa fii dus sa scoți o măsea cu infectie!
Încearcă sa nu mesteci acolo, dar nu baga ala rece, lasă că o să dezumfle singura, la mine era un flata asa și roșie
Nu te speria, asteapta sa se désumfle!