| LASERY a întrebat:

Joi seara m-am lovit puternic la un ochi. Inițial nu mai vedeam nimic cu el.
A doua zi am mers la urgente, mi-a spus că ochiul e plin cu sânge, nu poate vedea cât de grav este. Mi-a dat un tratament, mi-a spus sa revin astăzi.
Am inceput sa vad mai bine, mai vad doar puțin în ceață. problema este că atunci când privesc cu ambii ochi, văd dublu, daca aplec capul situația se remediază.
Am sa i spun astăzi doctorului, normal, totuși aș vrea câteva păreri.
Se poate să fie o diplopie? Se poate remedia acest lucru? Se poate să îmi pierd vederea? Am și o durere puternica de cap, localizata in spatele capului..Sunt foarte demoralizat. mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari ca spre deosebire de altii de pe aici ai mers la urgente. Totusi, era bine sa mergi din seara de cand te-ai lovit. Nu de alta, dar daca era ceva mai grav era bine sa te vada fix atunci. Daca spui ca usor, usor se remediaza, nu ai de ce sa iti faci griji. Dar tine-te de tratament si de examinarile ulterioare la care te cheama!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! In legatura cu aceasta problema, stai linistit ca totul se va remedia! Lasa demoralizarea de-o parte si asteapta pana cand o vizitezi doctorul.Acesta iti va da un raspuns corect si pe placul tau! Meriti "a doua sansa"

| Ralukafay a răspuns:

Nu iti face griji, totul se va remedia si chiar poate si vindeca complet.Deci,nu iti face griji ca totul se va rezolva. Daca te consoleaza cu ceva, o sa iti spun ce mi s-a intamplat mie cand aveam vreo 2-3-4 ani, ma jucam cu frate-meu si a luat intr-o mana nisip si mi-a aruncat in ochi, aveam ochii plini de nisip, m-am spalat pe ochi si tot ma dureau si dupa o vreme numai aveam nimic.Stiu,ca nu e acelasi lucru si stiu ca nu are prea mare legatura una cu alta si totusi.

| catalynx a răspuns:

Ai incredere in Dumnezeu ca o sa-ti revii, uite eu am avut un prieten care lucreaza pe strung si i-a sarit span in ochi, cu ajutorul lui Dumnezeu si al medicilor si-a revenit

| Th3Kasper a răspuns:

Nu-ti face griji. Am patit si eu asta acum 2 ani. Intr-o saptamana aproximativ o sa-ti treaca. Corpul tau are grija singur de el, asa ca nu iti face griji ca o sa ramai cu vreo deficienta laughing))