| smile4you a întrebat:

La 1, 70m si 46-47 kg, vi se pare o fata slaba? Sincer. Ca cea din avatar sunt eu. Majoritatea oamenilor imi spun ca sunt cam slaba, iar restul(prietenii cei mai apropiati) imi spun ca nu, si nici eu nu ma consider asa. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Tu cum te simti? Asa si esti! E drept ca in cazul tau raportul inaltime/greutate nu este cel ideal, dar daca ai un tonus fizic bun, nu esti anemica si tu esti multumita de fizicul tau, nu conteaza ca esti subponderala si nici ce cred altii despre tine.

| DianaScorpio a răspuns:

Mie personal mi se pare chiar foarte ok!
La inaltimea pe care o ai si la kilograme, chiar esti slaba, nu stiu cine si de ce iti spune ca nu ai fi.

| Sebby a răspuns:

In niciun caz nu esti slabawinking. Esti bine asa cum esti.

| B3bytzaa a răspuns:

Eu cred ca da adica din cate stiu greutatea corespunzatoare inaltimii tale ar fi de 58-60 kg... se calculeaza cu 10 mai putin decat inaltimea

| Dacianna a răspuns:

Stai linistita... si eu am 1.70 si 47 kg si sunt in aceeasi situatie paeintii zic ca ar fi bine sa mai bun putin pe mine, prietenii zic sa sunt ok. Conteaza cum te simti tu bine in pielea ta nu cum te vad altii.

Mult noroc!

| qwertzzz a răspuns:

La 1,70 metri, tu ar trebui sa ai aproximativ 55-60 de kilograme. E putin ingrijorator, eu zic sa consulti un nutritionist, ceva.