| Shiraishi a întrebat:

La 1, 70m si 46-47 kg, vi se pare o fata slaba? Sincer. Ca cea din avatar sunt eu. Majoritatea oamenilor imi spun ca sunt cam slaba, iar restul(prietenii cei mai apropiati)) imi spun ca nu, si nici eu nu ma consider asa. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Sicer? nu mi se pare ca esti prea slaba.mi se pare ca ai cu doar ctva kg in minus ca sa ai corpu perfect.sa te ingrasi ii floare-la-ureche, sa slabesti ii cu draci.
deci eu cre ca esti super ok. doar daca' te simti uh prea slaba atnci pune ctva kg pe tine, in rest grija sa nu iti strici corpu ca ii apr la perfectie.
si nu baga in seama ce spun cei din jur, ca toti o sa invidieze perfectia, si nu doar la aratare, la toooth'.
daca' uh te simti ok in corpu' tau da'i pe restul' in muci. eu chiar cred ca esti SOOOPER bine asa cum esti. doar cand te vei simti extrem de prost din cauza celor din jur pune 2-3 kg pe tine...da sa nu exagerezi ca esti,, o bunaciune" cum spun maimutoii astia gagicari catre fte... sad
super bine arati :* pupykesk' :* :*

| emy a răspuns:

Sincer, esti mult prea slaba.In mod normal, o fata/femeie trebuie sa aiba cu 1 kg. mai putin decat numarul de centimetri ai inaltimii.Deci tu, la 1, 70 m., ar trebui sa ai 60 de kg., nicidecum 46- 47 cat ai tu acum. Esti foarte slaba, trebuie sa mai iei in greutate.Multa bafta!

| emy a răspuns:

Scuze, am vrut sa zic 10 kg., nu 1 kg. Am gresit.

| question_3585 a răspuns:

Esti f. slaba ai o valoare BMI de 16, 26. uite un site unde poti afla ce e aia si alte chestii.http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/greutate/
P.S.:prietenii tai spun asta deoarece sunt prietenii tai si probabil nu vor sa te supere(deci nu sunt prieteni adev.), dar de ex. daca vrei sa te faci fotomodel esti buna, daca ai fi mai inalta.a si in poza nu prea te vad.

| GrEeNHeArT a răspuns:

Exact asa sunt si eu.am 1, 65 su 41 de kg...si toti zic ca-s slaba si ma enerveaza pentru. ca nu este rau sa fi slaba.arati mult mai bine ca altele.si sincer tu nu pari deloc slaba esti potrivita arati binewinking

| stefun01 a răspuns:

Nu esti slaba, esti numai bunawinkingwinking

| DND a răspuns:

Esti cam de aceeasi greutate si inaltime ca mine dar nu mi s-a spus nicidoata asa ceva asa ca nu-ti fa griji