| smile4you a întrebat:

La 1, 70m si 46-47 kg, vi se pare o fata slaba? Sincer. Ca cea din avatar sunt eu. Majoritatea oamenilor imi spun ca sunt cam slaba, iar restul(prietenii cei mai apropiati)_ imi spun ca nu, si nici eu nu ma consider asa. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Esti, intr'adevar, prea slaba! --- sincer!

| MenInShadow a răspuns:

1,70 46-47? depinde de varsta. Avatarul nu til pot vedea nu stiu dc, dar nu consider ca esti slaba. Daca ai 30 de ani si ai greutatea aia da esti slaba. Asa imi zic si mie parintii ca's un slabanog. da de unde... am 65 kg, am 14 ani si kg alea muschi, fac exercitii mereu pana imi ies ochii... asa fac parintii.stai linistita e bine!

| AlexaS a răspuns:

Pai nu stiu in primul rand ca din poza de la av nu prea iti dai seama asa la kg cred ca esti cam slaba am o porietena care are 1, 80 si are 63 de kg si totusi pare slaba dar poti avea oasele grele si poti avea 47 dar poti fi slaba rau.Ar trebui cam la inaltimea ta sa ai vreo 54 de kg sau chiar si putin mai mult acum depinde cum te simti si tu

| QuadruplePersonality a răspuns:

Eu am 1.65 și 48 de kg. Și înafara faptului că multă lume îmi zice că sunt slabă, și eu sunt conștientă de asta. Am încercat să mănânc mai mult dar nu se vede nici-o diferență. Așa e structura corpului, o să mă îngraș când o să mai cresc. La fel și tu. Arăți foarte bine, nu te îngrijora. happy

| antimulte a răspuns:

La 1.70 m ar trebui sa ai 50 - 55 kg, dar 3 kg nu constituie o diferenta asa de mare asa ca stai calma, esti absolut normala.

| armand3004 a răspuns:

Sfatul meu este urmatorul: mergi pe CSID.ro si mergi la calculator caloric si vezi acolo exact cum esti. Insa, dupa parera mea poti sa te mai ingrasi putin.

| Ananas2 a răspuns:

In avatar nu pari slabawinking poate esti doar usoara ca prea slaba nu estilaughing
bine, acum' sa nu intelegi ca trebuie sa slabestilaughing. esti perfecta asa cum estiwinking

| Andreea_5571 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai de ce sa iti faci griji. Arati foarte bine, esti supla si sa stii ca eu am 1, 63 si 43 de kg si sunt slaba. Cam asa e si cu tine.

| lewiscristian_4963 a răspuns:

Daca te iei dupa persoanele in varsta asa spun! deoarece au trait intr-o alta generatie! eu zic ca asculti prietenii, care sunt mai depret ca ei si parinti?

| SkaRrY4MyLoV3 a răspuns:

Ideea e sa nu te iei dupa altii, ideea e sa te simti tu bine in pielea ta, nu conteaza parerea altora. Nu trebuie decat sa te simti tu bine

Răspuns utilizator avertizat
| papriq a răspuns:

Esti bine, dar mai pune ceva pe tine. ma refer 5-7 kg, pentru a arata si mai bine. Parerea mea.

| smile4you explică:

Am 15 ani