| CharlesCharmichael a întrebat:

La 1 saptamana de la operatia de apendicita am voie sa beau suc sau alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Nu ai voie sa consumi zahar, nici sub forma de suc necarbonatat. Singurul suc pe care ai voie sa-l bei in prima luna e freshul de portocale. Asa ca ia-ti gandul o perioada de la asa ceva.
Apropo, sfaturile astea nu ti le dau din auzite; am fost operata si am respectat cu strictete regimul dat de medic iar operatia s-a vindecat foarte frumos, abia se mai cunoaste. Din aceeasi serie de "suferinzi" au fost care au mancat chestii interzise de regimul specific si au facut complicatii nasoale. Unei colege i-a desfacut medicul operatia pentru ca de la paine sau nu mai stiu ce a facut infectie, cu puroi si toate alea... Deci mai gandeste-te! Decat sa faci cine stie ce minuni, mai bine te abtii o luna! N-ai sa mori, dimpotriva!winking
Insanatosire grabnica!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Alcool nu, suc ai voie necarbonatat.

| yellowalien a răspuns:

Tu cam ce crezi? Normal ca NU!

| DraGfirE a răspuns:

Eu din cate stiu nu ai voie dar mai asteptam raspunsuri.

| CharlesCharmichael explică:

Ok,mersi frumos