| Siimona94 a întrebat:

La 18 ani ma pot opera la ochi? am fost la control la ochi si un doctor spune ca operatia de miopie se poate face la 20 de ani, unul ca se poate acum la 18 ani, vreau cateva sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de valoarea dioptriilor, daca e vorba de o miopie mare, cu cat trece timpul, muschii se atrofiaza, si cu un ochi cu care nu ai vazut 30 de ani, nu vei avea rezultate spectaculoase.Mergi la un medic bun, cu experienta, cere mai multe pareri inainte de a lua o decizie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poţi opera.

| Vyp_Spany_1998 a răspuns:

Ba eu am cam acelasi probleme conteaza la ce doctor ai fost dar dacai ai bani poti sa te duci la un doctor foarte bun din barcelona cil recomand si ai mai multe sanse ( am uitat cum il cheama si nr de telefon dar poti sa cauti pe google)