| ana0metalhead a întrebat:

La cat timp dupa vaccinul impotriva gripei noi nu ai voie sa bei alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucifer666 a răspuns:

Poti sa bei si imediat dupa vaccin pentru ca e teapa. "Vaccinul" asta e apa goala laughing. Insa pentru tine nu ar fi bine sa consumi alcool. Ai grija tongue

Si pentru IRI ar fi bina sa-si tina gura si sa respecte jucatorii unei mari echipe si sa-si vada de oile sau ciorile ei/lui si sa nu mai comenteze. care e problema ta ca torje sau tamas sau cristea petrec prin baruri. BRAVO LOR. Uite asa traiesti si mass-media tongue

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Preferabil 3 zile, desi poti bea o bere sau 50 de ml de alcool tare, o singura data in acest interval.

| micurutza2005 a răspuns:

Ar fi bine inainte cu 24de ore cel putin si dupa vaccin 48de ore cred ca e suficient, dar ce nu ai rabdare laughing

| costymaximus a răspuns:

Dupa 6 ore.

| Spintecatorul a răspuns:

24 de ore dupa luarea vaccinului nu ai voie sa consumi alcool si nici un fel de substanță toxică medicamentoasă(droguri).

| alexutzu00791 a răspuns:

Credeam ca vrei sa si f... i.

| ana0metalhead explică:

Deci... sa va fie clar

NU EU AM AM FACUT VACCINUL ( pentru ca am 15 ani si nu se face la copii sub 16 ani). m-a rugat o prietena pentru ca ea nu are cont

si in legatura cu iri. st cu totul de acord cu F.Molinero da mi-am dat seama ca este o gluma
pot sa spun ca ma bufnit rasul

asa ca fara prea multe injuraturi la intrebarile melehappy

| iri a răspuns:

Am citit intrebarea ta, apoi mi-a sarit in ochi avatarul tau la fel ca de fiecare data cand vad ceva scris de tine. Nu stiu de ce, dar vad o legatura intre intrebarea ta si avatar. laughing daca intelegi la ce ma refer...
Eventual cateva zile nu ai voie sa bei alcool. Dar cand te apuci nu uita sa il chemi si pe tipu de la avatar. laughing

| iri a răspuns:

@F.Molinero
Aici Ardealul e tara noastra si ne p**** pe capitala voastra!
Stai linistit cu olile/ciorile... si cu cainii la fel.
Faza cu Piticu Porno era o gluma, dar vad ca unii nu inteleg. Ma rog...

| iri a răspuns:

Ok. Scuze ana003 happy al doilea raspuns era pentru cei care nu inteleg glumele. Ma bucur ca te-am facut sa razi. Multora le lipseste asta.

Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti bea cand vrei tulaughingca oricum e teapalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am baut o bere la 4 ore dupa vaccin. d'oh am uitat complet. cand mi-am dat seama, mi-am dat 2 palme. au trecut 2 zile.deocamdata n-am nimic. sper sa nu fie nimic pe termen lung