mira
| mira a întrebat:

La ce interval de timp dupa vaccinarea impotriva gripei de sezon se poate administra vaccinul impotriva gripei noi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le poti face pe amandoua in aceeasi zi dar in brate diferite, desi cel mai bine e sa astepti cam 3-4 zile (ca sa nu se suprapuna perioada de reactie imediata).
String, dupa administrarea vaccinului incepe o stare de imunostimulare, in nici un caz de imunosupresie, sursa ta e eronata.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Le poti face pe amandoua deodata.

| string a răspuns:

De ce sa te vaccinezi? Dupa primul vaccin oricum exista o imunosupresie in corpul tau. Daca mai adaugi unul, atunci creste beleaua ( se schimba echilibrul imunitar, consecintele pot fi foarte naspa in timp).
In functie de tipul de vaccin pe care l-ai facut, este posibil sa ai deja in corp mercur, la o cantitate de cel putin 3. 5 ori mai mult decat ar fi admisibil sa nu te imbolnavesti prea repede in mod vizibil. Daca faci si Cantagrip-ul o sa mai cresti cantitatea. Nici macar nu stii cu cat SI NICI MEDICUL NU STIE pentru simplul motiv ca in dementa lor si-au permis sa administreze vaccinul fara sa faca public cantitatea de mercur din vaccin. Este primul produs medical cu distributie in masa la care nu am vazut compozitia exacta in prospect. Este si asta un inceput... Mai ciudat este ca medicii nu sunt preocupati de asta.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Eu stiu ca se poate la 2-3 saptamani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 saptamani

| CrY_5484 a răspuns:

Nu stiu, dar te sfatuiesc sa intrbi un medic happy