| Mihaelaaa a întrebat:

La cat timp dupa ce incepe sa-ti cresca parul pubian si la subrat iti vine menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este o regula universala, fiecare organism este unic.

| Saya a răspuns:

In general cam la 2 anihappy

| marsy a răspuns:

1-2 ani. depinde de fiecare in parte.

| PaTTy_3342 a răspuns:

... eu am par de la 10 ani si acu am 14 si nu am avut niciodata mentruatie. depinde de fiecare rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| fataaaa a răspuns:

Nu este o regula exacta.Pe langa parul pubian si la subrat mai trebuie sa ai cateva semne, de ex:la 1-2 ani de la prima secretie vaginala(lichidul alb ce il observi pe chiloti), sa ai sani cat de cat dezvoltati(la 1-2 ani dupa ce incep sa creasca), depinde de corpul fiecarei fete. Sper ca te-am ajutat. Daca a inceput sa iti creasca par mai ai 1 an 2 de asteptat, plus secretie si sani cat de cat dezvoltati. Bafta!

| LoredanaTM a răspuns:

Buna! Nu este o regula generala. Au fost cazuri in care menstruatia a aparut inainte de parul pubian. Daca urmeaza sa iti vina menstruatia, iti recomand sa vorbesti cu mama ta despre chilotii menstruali. Te vor ajuta sa treci mult mai usor peste perioada menstruala. Eu i-am cumparat fetitei mele de aici: https://chilotis.com/chiloti-menstruali/

| Mihaelaaa explică:

Deci uitati-va si voi la intrebarea asta, toata lumea a raspuns in curand, pentru voi in curand inseamna 1-2 ani? http://www.tpu.ro/......t-ce-este/