| AvalohAlyn a întrebat:

La ce ajuta uleiul de peste Omega 3? Se merita sa iau si eu asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Uleiul de peste Omega 3 e benefic organismului uman deoarece previne bolile de inima, imbunatateste memoria si tonifica sistemul nervos, se recomanda in caz de rahitism si osteoporoza, normalizeaza nivelul trigliceridelor din sange. Luam si eu inainte de examene sa ma ajute sa ma concentrez si sa retin mai bine ce invatam.