| alex_4322 a întrebat:

La ce este folositor omega 3 (acizii grasi / ulei de peste)? E bun numai pentru oameni in varsta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| retrogrobian a răspuns:

Omega 3 e un adjuvant (de obicei il gasesti sub forma de supliment alimentar - capsule) si e recomandat oamenilor de toate varstele, mai ales celor care isi suprasolicita creierul muncind mai mult decat trebuie sau pierzand noptile prin cluburi. Practic, previne imbatranirea mintii si este bun pentru circulatie. Am auzit ca ar fi si anticancerigen dar nu sunt convinsa ca asa e...

3 răspunsuri:

Omega3 ajuta la oase si se gaseste el ai des in lapte. Este mai folositor copiilor increste, dar poate fi folosior tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta la cresterea parului de subtiori

| CulturismFitness a răspuns:

Omega-3 este bun si pentru tineri nu numai pentru persoanele in varsta: http://www.culturismfitness.ro/omega-3-creste-masa-musculara/