| anonim_4396 a întrebat:

La ce medic se merge pentru transpirație excesivă la dermatolog sau endocrinolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La medicul de medicină internă care te trimite la analize complexe ca să studieze metabolismul.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Dar endocrinologul nu se ocupa cu metabolismul?

| Dana1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba Da, poti merge la endocrine apoi te trimite acesta la interne

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-a răspuns Dana1999, tot la interne ajungi.

| anonim_4396 explică (pentru Dana1999):

Nu pot sa realizez de ce transpir așa de mult mă gândesc că am ceva probleme la glandele suprarenale sau chiar la tiroida, deci la medicul internist trebuie sa merg? Că unde mă duc la tiroida au și medic internist mă gândesc că mă trimite sa fac niste analize la un anume laborator ai vreo idee cat m-ar costa analizele? Așa aproximativ? happy

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai la clinica aceea au și medic internist asta înseamnă că nu mai trebuie sa caut alt medic internist, ai vreo idee cat costa analizele alea? Că eu nu sunt asigurat trebuie să plătesc tot.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am idee cât costă, căci nu știu ce analize ți se vor recomanda. Dar știu că există procedură nu foarte complincată și nu foarte costisitoare, prin care poți să te asiguri, chiar dacă nu ești angajat oficial. Chiar și atunci, vor fi poate unele analize sau medicamente care să nu fie acoperite integral de CASS, dar nu vei ajunge la mii de lei în total.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

laughing mii de lei? Ferească sfântul laughing o sa o sun mâine pe internistă sa vad ce spune sper sa nu îmi confirme ce mi ai spus și tu laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa este mai bine, decât să ajungi la mii de lei, e mai simplu așa, e mai ieftin.