| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

La ce sa renunț ca sa slăbesc rapid?(O luna)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kairaa a răspuns:

Păi renunță la:
fast-food-uri
dulciuri
mâncăruri grase
Tot felul de prostii ex:chipsuri, sucuri acidulate etc
●Fă-ți o dietă : legume, fructe (poți cauta pe internet niște mâncăruri care nu îngrașă, pentru dietă )
●Fă sport : Cauta pe YouTube sau în altă parte exerciții de slăbire (încearcă ca sa faci exercițiile în fiecare zi fără nici un fel de scuze : ba ca mi-e lene, ba sunt obosit/a etc ) și nu faci doar 5 minute și după gata așteptând rezultate. Fă mult sport 30minute sau o oră.
Pt mai multe detalii poți vizita site-uri pe Google!
Spor la slăbit ❤

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La dulciuri, coca cola si crede-ma ca vei slabi, ti am dat si un regim de slabit
dimineata fulgi de ovaz cu lapte
dupa masa =snitele de poc
seara un fruct

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Degeaba ii dai, ea vrea sa pocneasca din degete si sa slabeasca.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Eeeeeeeee nu se poate si supa ta e buna, reduce pofta de mancare cu 40%, orice ciorba, supa, recomandat cu carne de pui

| qieiqpalz a răspuns (pentru RAY):

Snitel de porc? ce pnm?

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

Da,ce e rau in asta

| qieiqpalz a răspuns (pentru RAY):

Snitelul de porc are multe grasimi.cel de pui nu are

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

Eu ceea ce cumpar are aproape deloc grasime, ca de la grasime imi vine greata, de la pui imi vine greata, depinde si ce fel de carne cumperi

| qieiqpalz a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce carne iei pentru snitele de porc care sa nu aibe grasime.

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

De la auchan

| qieiqpalz a răspuns (pentru RAY):

Aaa stiu ce zici daca nu vezi grasime pe ea nu inseamna ca nu are..gusta pieptu de pui si carnea de porc aia pe care o iei tu ..se simte diferența din punctu meu de vedere +in my fitness pall nu poți zice snitel de porc fara grasime.

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

Asta stie ficatul meu mai bine

| qieiqpalz a răspuns (pentru RAY):

Mda nu ma baga in seama sunt eu prost. pofta mare la ce doresti ☺

suntserios
| suntserios a răspuns:

La zahar, paine, ulei, grasime, paste orice e prajit

| anonimg a răspuns:

La masa de seara.

| Sn4k3 a răspuns:

La ce ti s-a spus in celelalte sute de intrebari la fel pe care le-ai pus. Trebuie si putin cap ca sa slabesti.

| Donsavas a răspuns:

Renunta la carbohidrati de orice fel si la sare. Bea mai multa apa. Slăbești garantat. Ai grija totusi la vergeturi.

| 6684464 a răspuns:

Gandeste-te la ce mananci cel mai mult si ingrasa, apoi renunta la el.
Daca mananci multe dulciuri renunta la zahar; daca mananci mult prajit renunta la ulei s. a. m. d.

| alex15ccc a răspuns:

Fa mult sex, o partida consuma peste 750 de calorii

| Pe_Viata_Anonim_1994 explică (pentru alex15ccc):

Am 13 ani, merge bine sexul la vârsta asta laughing)

| qieiqpalz a răspuns:

Ba nu mai vb daca nu stiti.voi nu stiti cum e sa fii gras ii zici sa reununte la aia aia aia dar el pentru ca s-a obisnuit cu ele nu are cum e ca si cum tu ai fii fumator si as zice de azi nu mai pui gura pe tigari..dmn ba

| Ivy86 a răspuns:

Tine dieta Rina + miscare ușoară (minim 1 ora de mers pe jos) și vei slabi sigur si sănătos.
Ce e mai important sa slăbești 5 kg rapid si sa pui 7 kg la loc, sau sa slăbești 3 kg și sa nu le mai pui, păstrând o alimentație echilibrata.

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

1.Zahar
2.Paine
3. Faina alba
4.Paste.
5.Ulei mult
6. Fast food
7.Grasimi.

Mult sport, abdomene, genoflexiunii.Important sa stii ca si fructele ingrasa daca nu mananci cu moderatie. Spre exemplu bananele si strugurii ingrasa tare( spun din propria experienta)O banana medie are 83 de calorii.Important este cat mananci, nu ce mananci. Poti manca si o felie de paine daca stii cum sa pierzi caloriile ei.Bea multa apa.Cam atat pot sa-ti spun.

| Nelly15 a răspuns:

Nu stiu cat o sa slabesti tu intr-o luna doar daca renunti la niste alimente. In principiu nu mai manca nimic gras (Renunta la fast-food, prajeli) Mananca salate si lucuri sanatoase. Sper totusi ca stii ca fara miscare nu e mare diferenta. Iti recomand sa te duci la sala de fitness in luna aia, sau macar sa alergi.