| Cosmin38384 a întrebat:

Daca iau proteine timp de o luna și după renunț la ele o să slăbesc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai de ce sa iei proteine? consuma natural si baga culturism, asta daca ai un imc normal, slabirea rezulta prin deficit caloric nu prin a numai consuma proteine, balanta calorica

| Frank51 a răspuns:

Proteine oricum iei din mancarea pe care o mananci in mod normal. Daca te referi la suplimentarea aportului proteic, dupa ce acesta inceteaza te poti ingrasa, deoarece nu ti se mai ofera aceeasi satietate, corpul tau va cere mai multa mancare.

| siriusblack98 a răspuns:

Proteine timp de o lună= apă de ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident. Dar daca ai destule in dieta si mentii efortu atunci nu catabolizezi muschi

| Sekim a răspuns:

Ce treaba are proteina cu slabitul? Proteinele ajuta la dezvoltarea tesutului muscular, nu la greutate. Exista o varianta in care proteinele ajuta la greutate dar aia e cu totul altceva, adica, daca consumi mai multe proteine decat consuma corpul tau zilnic, acestea se vor transforma in lipide, ulterior in grasime. In plus, proteine iei din foarte multe alimente, carnea fiind principala sursa. Acele proteine sunt in caz ca vrei sa iti faci un shake dupa sala sau inainte, sa nu vii cu o bucata de carne la tine sa mananci la sala rolling on the floor, e usor sa iei proteine dintr un shake, mult mai usor decat din mancare.

| InOrOut a răspuns:

Intr-o luna iei degeaba, nu pui nimic pe tine, trebuie sa iei minim 3 luni sa se depuna (asa functioneaza tiroida).