| natalia_8706 a întrebat:

La citi ani ar trebui o fata sa se machieze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Unele fete se machiaza si de la 11 ani dar putin adica aplica putin unele mai tarziu altele deloc eu zic ca e mai bine sa te machiaezi dupa 13 ani cand incepi sa gusti din viata este buna intrebarea i dau nota 10

| kareina a răspuns:

Depinde cand simti tu nevoia sa te machezi,nu exista o anumita varsta, sa spunem, dupa 16 ani ar fi cel mai indicat.Sau doar atunci cand accepta parintii tai.Bafta!

| Biby a răspuns:

Buna!
Nu este o varsta anume.
Mai bine machiaza-te pe la 14-15 ani, dar nu exagerat.
Bye!

| username23 a răspuns:

Natalia, machiatul nu se recomanda pentru o virsta oarecare, fiecare se machiaza cind vrea si cum vrea. Doar ca daca te machiezi de la o virsta mica, risti sa ai riduri de la 18 ani, asa ca cu cit mai tirziu cua tit mai bine. Sunt sigura ca si frumusetea ta naturala este de apreciat! Bafta! Pupici!

| bitzu_7905 a răspuns:

Pai la cati ani vrei
nu este o varsta anume funditaaa plss

| Be12345 a răspuns:

De la 16winking e cel mai bine

| andreeafbz a răspuns:

Se spune ca incepand cu 16 ani, dar nu prea tinenimeni cont de asta.

| cathy_3606 a răspuns:

Nu este o anumita varsta oh go on(bine asta nu inseamna sa exagerezi). Sa fim seriosi, nu cred ca trebuie sa ai peste 16 ani ca sa te dai cu rimel laughing