| SuntFataInPlm a întrebat:

La inaltimea 1, 63 cate kg trebuie sa ai? Eu zic 45
Eu am 58. Stiu ca sunt grasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie ti se pare ca esti grasa.
Te studiezi prea mult.
Eu am cu 2 kg mai putin decat ar trebui sa am.
Am avut si greutatea normala si tot slaba ma vad.
Dar nu ma intereseaza, daca arata atat cat trebuie nici ca mai dau importanta.
Nu te mai ingrijora atata.
Grasa esti cand ai cu mult peste.

39 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mda, PLICTISEALA asta :(

O dată ai 12 ani şi ţi dietă :
http://www.tpu.ro/......labesc-am/

Altă dată ai "1, 95 inaltime si 17 kg" :))
http://www.tpu.ro/......17-kg-voi/

Acum ai "inaltimea 1, 63 şi 58 kg"...

Întâi ar trebui să te hotărăşti =))

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| SuntFataInPlm explică (pentru bursuc001):

Nu am 12 ani, aia era sora mea... in fine, dupa aia cu 1, 95 si 17 kg era o gluma, in caz ca nu ai vazut, era scrisa la trivia|amuzante.

| bursuc001 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Mda, PLICTISEALA, cum spuneam şi anterior sad

Dacă, într-adevăr, aveai nevoie de o părere avizată/serioasă, atunci ai fi precizat detaliile solicitate...

O zi frumoasă.

| SuntFataInPlm explică (pentru bursuc001):

Nu vreau de la tine, pentru ca tu te iei dupa site-uri de calculat greutatea ideala, dar alea sunt niste porcari.

| bursuc001 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Mda, SERIOS?
Pot să-ţi indic vreo 8-10 site-uri ( serioase ) de acelaşi gen...
Vrei să zici că toate "sunt nişte porcării"?

Ori părerea mea, având în vedere că am 45 de ani şi studii medicale, este nesemnificativă?

Părerile "altora", mai ales în cazul de faţă, sunt IRELEVANTE deoarece ( în 2013 ) majoritatea de 80 % dintre useri erau/sunt COPILAŞI de 10-18 anişori :
http://www.tpu.ro/......ad-aceasi/
Acum, cred că vreo 90-95 % dintre userii TPU sunt COPILAŞI de 10-18 anişori :(

Oricum, te las să te iei după părerile acestor COPILAŞI =))
Chiar NU are sens să-mi PIERD timpul cu tine!

Multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

63-10=53
Adica 53 trebuie sa ai.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Ba jur ca nu inteleg... am avut 50 de kg vara trecuta. si tot mi se parea ca sunt grasa. Am avut si mai putin, si tot mi se parea ca sunt grasa. Stiu ca sunt bulimica dar nici chiar asa...cate ar trebui sa am? 20?

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Ok, mersi, azi cand m.am cantarit de dimineata, am slabit un kg, acum am 57, si culmea e ca am mancat dar nu am mai vomitat. YUHUU. ai funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Mercii.
Eu cunosc pe cineva de 1, 55 si 54 kg si nu se mai considera grasa.
Dar sincer, nu ar mai fi la fel daca ar slabi.
Unora le sta mai bine plinuti.
Dar ai probleme cu stomacul de vomiti?

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Sunt bulimica, imi provoc singura sa vomit, nu mereu, doar cand ma simt vinovata caa am mancat mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Doamne fereste.
Te imbolnavesti.
Cumva ai furat mancarea unui sarac de te simti vinovata?
Nu mai fii asa ca n-ai facut nimic rau daca ai mancat.
Altele se-ndoapa cu fel de fel si nu se mai simt vinovate.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu le pasa. Dar mie imi pasa de corpul meu. rolling on the floor) stai ce. de fapt intr-un fel nu, pentru ca ma tai, in fine... dar vreau sa fiu slaba

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Nu te mai taia ca-ti faci rau.
Si crede-ma ca nu vrei sa fii slaba.
E bine sa fii normala.
Si tu ai 57.
Mare lucru.
Daca erai grasa aveai peste 70kg.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Asa vreau sa arat file:///C:/Users/Nikol/Desktop/maxresdefault.jpg poza e dintr-un serial.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Nu functioneaza linkul sad.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Incearca asta http://kissthemgoodbye.net/......s_0107.jpg daca nu merge sa dai pe el, copieaza-l si pune-l acolo sus la search.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Da,e slaba. Nu mare lucru.

Dar fata din poza ce a facut, s-a apucat de gatit? laughing

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

E dintr-un serial rolling on the floor Nu e mare lucru pentru tine, dar mie imi place mult cum ii sta si vreau sa fiu ca ea.
E dintr-un serial Skins

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Pai si ca sa faci asta apuca-te de sport.
Tot vine vara.
Poti sa sari coarda, sa joci volei, handball, tenis etc.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Fac deja sport, si nu prea mananc. De fapt cand am spus ca am slabit un kg, slabisem pentru ca mancam o data pe zi, la ora 1, si mancam putin peste... pestele nu ingrasa. Sunt asa obsedata, m-am cantarit de 10 ori azi, si era acelasi numar mereu! MOR.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Mananca de 3 ori pe zi ca asa e normal.
Nu te mai chinui asa.
Ti-am mai spus.
Nu ai de ce sa te simti vinovata.
Daca mancare pe care o mananci nu este furata de la un sarac, mananc-o linistita.
Daca tu mananci foarte putin, corpul de unde sa-si ia vitamine si proteine si ce mai sunt? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Am vazut raspunsurile. vezi sa nu fii de aia obsedata de slabire, chiar daca arati ca un schelete si tu tot grasa te vezi. am vazut poza de tine si ma depaseste de ce ti-ar placea sa arati asa slaba, zici ca are 14 ani aia din poza.

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

=))) Nu are 14. Si sigur esti din cealata generatie, i-am aratat poza mamei si a spus ca e grasa fata aia la picioare, si are dreptate. Si sa stii ca mama nu e slaba, chiar nu e, dar cu adevarat arata bine fata asta http://assets.protv.md/articles/files/thumbs/460x/8425.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Daca tu chiar crezi ca fata aia arata bine e clar ca ai o problema cu greutatea. e schielet ambulant aia

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Arata bine, e si lucrata, se vede. Uite, acum lumea e mai moderna, nu e prea frumos sa iti atarne suncile pe tine asa ca obisnuieste-te cu noua gandire a acestei noua ganeratie. Fata care ti-am dat link, cand poarta pantalani scurti nu ii ies suncile pe langa. Are abdomen frumos, e superba, da-mi un link cu o fata cum ai vrea sa fie tu la corp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Se vede ca nu esti neam cu Einstein e clar. daca eu zic ca aia e slaba crezi ca sunt gras de rup? =)) fac sala de aproape 2 ani fatuca draga dar aia e foarte slaba pentru gusturile mele. nu m-ar atrage deloc o fata care nu are fund in pantaloni, si o crapatura intre picioare de poti vedea mai tot printre ele, scuzele mele.

http://www.cinemagia.ro/actori/ronda-rousey-523475/poze/1482192/

nu slabanoaga din poza ta care ar luao vantul de langa mine daca e furtuna afara :)). app am 21 de ani care e faza " cu generatia mea". nu am 50 de ani sa am burta de insarcinat de luna a 12. dar cum am zis, nu esti neam cu Einstein e clar

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Fata aia e grasa, are picioarele mele, dar ea e mai mare de ani. Ok, cum zici tu. E alegerea mea ca as vrea sa fiu slaba, si aia arata bine, are si fund, stiu ca in poza nu se vede. E treaba ta. Si tu esti neam cu Einstein? rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Aia e grasa? e clar, esti prea experta pentru mine in domeniul asta o las balta ca deja dai pe afara de cunostinte in domeniu / inteligenta.

"Si tu esti neam cu Einstein?" ce face omul faci si maimuta, nu puteai intreba altceva? ce pretentii am eu la o copila laughing

"E alegerea mea ca as vrea sa fiu slaba," cu siguranta. prorpia prostie ne baga in pamant nu a altora. totusi as vrea sa te vad peste vreo 15 ani cand nici un barbat nu o sa te vrea ( in afara de o partida de sex ) pentru ca nimeni sanatos la cap nu ar face copil cu o anorexica. mai citeste si tu niste site-uri de sanatate. aaa stai tu nu citesti chestii de genul am vazut primele posturi, esti prea inteligenta ca tu deja le stii pe toate. ce copil esti laughing vai steaua ta

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Ai venit aici ca sa ma jingesti? TPU nu mai e ce a fost, esti jalnic, ideea pe acest site e sa ajuti oameni nu sa ii jignesti, am 16 ani, nu prea esti copil la la 16 ani, in 2 ani sunt majora. E treaba mea cum mi-am place sa fiu, e corpul meu, cred ca tu ai vazut ca baieti din ziua de azi vor numai slabe, noi fetele trebuie sa fim slabe ca altfel chiar nu gasim pe nimeni. Eu nu vreau sa ma cert sau sa ma contrazic cu tine, e penibil, imi pierd si timpul degeaba, eu in aceasta intrebare am intrebat cate kg trebuie sa am, nu sa imi tu ca "as" vrea sa fiu prea slaba (fetele din linkuri) E corpul meu. Am cerut doar un sfat ca sa stiu cat ar trebui sa slabesc. Pa happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

La 16 ani nu esti copil? rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). clar numai un copil putea spune o prostie asa de mare. oricum daca ai 1-50 inaltime (ex) e bine sa ai 40 de kg, tot timpul scazi 10.

"cred ca tu ai vazut ca baieti din ziua de azi vor numai slabe, noi fetele trebuie sa fim slabe ca altfel chiar nu gasim pe nimeni." esti jalnica. stai si mori de foame doar sa atragi baieti ca prin carcterul tau sau comportamentul tau nu cred ca ai vreo sansa. se vede ca faci parte din generatia distrusilor. numai bine. vezi sa nu cazi din picioare ca nu mananci cat trebuie

| SuntFataInPlm explică (pentru anonim_4396):

Acum am vazut raspunsul tau, ba ce iti pasa tie cat vreau eu sa fiu de slaba? Eu nu slabesc pentru baieti, eu slabesc pentru mine, si nu fac parte din generatia distrusilor, nu am aut nciodata iubit, momentan nu am nevoie de baieti, vreau sa ma uit la mine si sa imi placa ce vad, pentru ce esti aici pe TPU? Sa jignesti lumea? Este un site pentru a ajuta lumea nu sa ii faci sa se simta naspa. Nu ai ce cauta aici. La 16 ani esti adolescent. La 16 ani poti intra la inchisoare, la 16 ani poti face sex. Asa ca taci. Daca mie imi place slaba nu inseamna ca trebuie sa ma jignesti, esti cel mai penibil om care l-am intalnit vreodata, dupa cum scrii nu ai 21 de ani si mintal. Esti mai jalnic ca mine. Iesi de pe TPU. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Tie ti se pare ca esti grasa.
Te studiezi prea mult.
Eu am cu 2 kg mai putin decat ar trebui sa am.
Am avut si greutatea normala si tot slaba ma vad.
Dar nu ma intereseaza, daca arata atat cat trebuie nici ca mai dau importanta.
Nu te mai ingrijora atata.
Grasa esti cand ai cu mult peste.

| giony54 a răspuns:

Este bine asa, nu esti grasa, corpul are nevoie si de grasime.

| AncuxD a răspuns:

Normal ar trebui să ai 53 de kilograme. În general se face calculul înălțimea - 10.

| adinaforever a răspuns:

53 km ar trebui....la inaltinea ta 45km ai fi mult prea slaba

| adinaforever a răspuns:

Stiu....m.am grabit si nu mi.am dat seama ...imi pare rau

| SuntFataInPlm explică (pentru adinaforever):

Nu-i nimic, stai calma. Acum dupa ce mi-ati spus toti 53 kg am inteles, atat voi slabi, am inceput sa fac sport si sa mananc sanatos, mersi pentru raspuns happy

| Simina2709 a răspuns:

1. Daca ai avea 45, ai fii prea slaba. Normal este sa ai 53 de kg. Pentru ca se face " -10 " de la inaltime.
2. Nu esti grasa :*Trebuie sa ai incredere in tine si asa o sa poti reusi