| tcalculatorandreea a întrebat:

Buna, TPU, parintii imi spun ca sunt grasa si prietenii la fel.Nu stiu ce sa zic, am 11 ani, inaltimea de:154 cm si greutatea de 50 kg. Trebuie sa slabesc? Si daca da, cat ar trebui sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| CaliforniaLA a răspuns:

La un metru și jumătate e perfect 50 kg, atata timp cat tu te simti bine in pielea ta, spune-i fix in fata ca nu le-ai cerut tu sa-si dea cu parerea. Dacă te simți ofensata, ai putea slăbi, dar n are rost, la vârsta ta trebuie sa te distrezi, nu sa ti faci probleme fără rost

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Au dreptate parintii tai, esti intr-adevar cam grasuta.
La inaltimea de 1.54m ar trebui sa ai maxim 44 kg
Poti calcula si singura: ultimile 2 cifre din inaltime - minus 10 kg, ca sa fii in standardele normale de sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

User ilegal! Are doar 11 ani, ceea ce este ilegal pe acest forum.
Adminul formului a fost sesizat.

| Anuket a răspuns:

E bine. Dacă slăbești și crești mai mult, vei fi prea slabă. Mențină-te așa.