| anonimaalee29 a întrebat:

La inceputul lunii septembrie, anul trecut, m-a muscat un caine maidanez de picior...fix cu coltul.Canin parca ii zice.M-am dus repede la spital si am facut toate vaccinurile care trebuiau.In primele 5 zile m-a durut ingrozitor, dupa s-a mai ameliorat durerea. Abia puteam sa merg, parca eram un catel schiop.Rana mi-a sangerat vreo 4-5 zile, iar in ultimele zile cand sangera se facea un fel de puroi.Am tratat rana cu fel de fel de unguente, rivanol si gheata. Atunci locul era inflamat si foarte tare la atingere.Mama mi-a sugerat sa mergem la un chirurg sa rezolvam problema...iar eu am refuzat, zicand ca trece.Acum, dupa atatea luni, mi-a revenit durerea(care trecuse definitiv la o luna dupa evenimentul cu cainele), insa nu mai este tare.Si am si o cicatrice foarte urata, de care stiu ca nu voi scapa prea curand..sau niciodata sad
De ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat