| Neamiticahfdn a întrebat:

Lucrez intr-o fabrica de salam. Iar eu sunt la spalatorie adica spal masinile/lazile, si chestiile de genu. In fabrica este foarte frig -5 poate chiar si -10 grade. Si de ceva timp a inceput sa ma doara piciorul drept de la Sold in jos, si cand ma doare piciorul ma doare enorm si spatele, si nu ma doare mereu, am unele momente ca nici nu pot sa ma ridic din pat, sau sa ma aplec, ma doare doar dimineata cand ma scol si seara cand ma culc. iar cand ma i-au cu munca imi trece nu mai simt durerea, eu cred ca poate fi o raceala la oase ca daca lucrez in frig (cu toate ca ma imbrac corespunzator cu temperatura de acolo) si am fost la medic, mi-a zis ca nu e nimic grav, mi-a dat cateva cremuri, unguente, si intr-un timp imi trecuse, insa acum din ce in ce mai tare ma doare, de la ce ar putea fi, si beau "Nimesil" si imi i-a durerea, cine a trecut prin asa ceva poate sa imi spuna si mie ce este, pentru ca medicul mi-a zis ca trece in cateva zile, dar ma doare deja de cateva luni si pe zi ce trece ma doare mai tare si mai tare. Astept raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ee a răspuns:

Expune-te la soare cat rezisti.

| Ginosaurus a răspuns:

Du-te la medic. El va stii ce sa faca

| AlexRO150 a răspuns:

Du-te la medic...

| AlyneAl a răspuns:

Ia-ți liber câteva zile și vezi daca iți revi.
Dacă DA: Ști că e de la frig, deci îmbracă-te mai gros, sfatul meu.
Dacă NU: Du-te la un medic.

Sper ca te-am ajutat.

| AnonimCuDiploma a răspuns (pentru AlyneAl):

Revii *
stii *

| Neamiticahfdn explică (pentru AlyneAl):

Am fost la medic, mi-a dat 1 saptaman concediu, adica sa nu merge la munca, si tot ma doare, mi-am luat concediu 1 luna si primele 2 saptamani ma durea, iar dupa durerea a incetat, deci cred ca e de la frig cel mai probabil