| LifeIsOverrated a întrebat:

La masa de pranz ce feluri de mancare pot consuma daca sunt la "dieta"? (in ghilimele fiindca nu urmez rahaturile de pe net ci doar sunt atenta la ce mananc si fac sport in fiecare zi) Combinatia orez (pilaf) cu 1 felie de paine cu secare unsa cu zacusca e bun de exemplu?

Inca ceva: combinatia iaurt + salata e ok? Seara de obicei, obisnuiesc sa imi fac o salata si sa mananc un iaurt degresat cu fulgi de ovaz dupa. Salata+ iaurt. merg impreuna? (sigur par ridicola dar chiar mai am doar 2 kg de dat jos pana la greutatea pe care mi-o doresc si mi-am propus in 2 saptamani sa termin cu "dieta" si sa ma dau pe. mentinere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la combinatia orez cu o felie de paine... orezul e ok dar painea ingrasa foarte mult ..deci big grin ..cat despre salata si iaurt e chiar o buna alegere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Termină cu dietele, nu-ţi aduc niciu beneficiu!
Mergi pe o alimentaţie săracă caloric şi multă mişcare zilnic!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pilaf cu paine? exclus! pilaf cu salata, da! desi in orice dieta orezul este interzis, cu atat mai mult pilaful care are grasime!
dar ma rog, tu iti alegi alimentatia!
incearca un piept de pui la gratar cu salata. iaurtul cu fulgi de ovaz e ok!
succes!

| AlexBpm a răspuns:

Orezul ingrasa si painea indiferent de felul ei este tot paine..salata cu iaurtul iar nu e ceva ce cred ca se impaca foarte bine. daca mananci iaurt si vrei si altceva mananca un fruct in loc de salata...