| anonim_4396 a întrebat:

La mine emotiile se manifesta asa, cand ma enervez, sau imi este frica sau ma supar foarte tare ma doare in stomac...a patit careva asa? as vrea sa nu ma mai doara in stomac de la emotii cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antoneta a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti sa te controlezi,cu timpul ajungi sa faci gastrita sau mai stiu eu ce boala la stomac, si eu patesc la fel, dar nu cand ma enervez, ci atunci cand se va intampla ceva rau, ca o presimtire;

4 răspunsuri:
| catafan a răspuns:

E normal sa tii se intample asa, stii vorba „fluturasi in stomac" sau la „cap" laughing Adica daca esti indragosit/a sau esti nervos/a asa isi exprima creierul tau placerea sau te atentioneaza ca esti nervos/a! E normal nu ai cum sa le combati

| BlackStar27 a răspuns:

Si mie mi se intampla des, sunt foarte emotiva. Nu ai ce sa faci in privinta asta decat sa te calmezi. Bafta!

| Adry123456789 a răspuns:

Trebuie sa nu te enervezi asa de tare

| elenusa12 a răspuns:

Incerca sa eziti sate superi sau te poti duce lamodic pentru un control