| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania :
Cancerele la creier (tumorile maligne) sunt considerate unele dintre cele mai periculoase forme de cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Cele mai frecvent intalnite tipuri de cancer in Romania sunt cel de San si cel de Plamani. Cancerului sistemului nervos sunt cu o incidenta mai mica dar cu o rata de mortalitate mai mare!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

De ce numai la noi? Peste tot e aşa. Plus cel de plămâni.

| laurentiu80 a răspuns:

Cele la creier sunt cele mai agresive forme de cancer cu sperante de viata pana la 5 ani foarte scazuta.

| presus a răspuns:

Toate felurile de cancer sunt considerate periculoase. In Turcia se fac cel mai bine operatiile pentru tumorile pe creier.