| anca118 a întrebat:

La o prietena i-a venit ciclul si maine e prima zi de scoala si avem educatie fizica ea ar vrea sa fac sport dar nu stie ce sa faca o puteti ajuta? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ƒαηтαѕу a răspuns:

Usor...daca vrea,poate sa nu-l faca, si sa ii spuna profesorului simplu, fara a da prea multe detalii, ca o doare burta si nu poate face, sau ca o doare piciorul ...gaseste ea cevalaughing
Sau... poate sa i-a un absorbant (tampon) si sa si-l puna si poate sa faca sportul fara probleme, crede-ma chiar, daca ii e frica, poate sa isi puna si hartie/servetel ca sa fie convinsa ca nu se intampla nimica! Bafta!

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ii spune profesorului ca are o problema si acesta va intelege

| KellyGreen a răspuns:

Isi pune un absorbant si gata, nu inteleg de ce fetele nu pot face sport la menstuatie, eu fac sport intens la menstuatie si in 2 zile deja trece.

| Pufi1999 a răspuns:

Prietena aceea se numeste Anca?

| Felys a răspuns:

Sunt atatea gimnaste sau balerine care crezi ca stau pe banca cand sunt in perioada?

| Xtadelo a răspuns:

Simplu ii spune profesorului ca nu poate sa faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca daca maine e prima zi de scoala nu cred ca veti face voi cevarolling on the floor

| Dodooooo a răspuns:

Sa ii explice profesorului/profesoarei problema. Va intelege :-). Sii. nu mai vorbi despre tine la persoana a III-a :-D.

| IceTeeFoot a răspuns:

Pai eu zic ca Ed.Fizica nu are nici o treaba cu ciclul.E normal asta.