| Scumpicca a întrebat:

Am o prietena care vrea sa-si faca un Jurnal, dar nu stie ce sa scrie in el happy O puteti ajuta voi? Fundaa love struck :*

Răspuns Câştigător
| Raawr a răspuns:

Hey buna, pai si eu la inceput mi-am facut un jurnal si nu staim ce sa fac cu el. dar la un timp imi cumparat reviste si decupam actori si lipeam in jurnal, scriam ce am facut azi, cu cine m-am certat, mai desenezi in el. daca ai o melodie/film preferat scrie-l acolo, poate in vitor ai sa-l uiti si ai sa ti-l reamintesti, poti face o pagina cu toti numele prieteniulor tai, de exemplu scrii in mijlocul pagini BEST FRIENDS FOREVER si in jurul sau scrii numele prietenilor tai si de ce nu, sa-i pui sa se si semneze. cand ai sa fi mare ai sa ai o amintire frumoasa cu jurnalul, prietena mea are 12 ani, si are un jurnal de cand avea 8 ani, si ne uitam in el si radem ce minte avea atuncilaughing. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. (scuze pentru greselile gramaticale)

| Scumpicca explică (pentru Raawr):

Multumeesc :*

5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Jurnalul e ceva personal. În el poate să scrie absolut tot ce îi trece prin cap. De la întâmplări trăite la dezamăgiri, bucurii, sentimente, chestii despre prieteni, citate din cărţi care i-au plăcut şi pe care vrea să le păstreze undeva, versuri scrise de ea, poate lipi poze şi desena câte ceva, poate face absolut orice!
Jurnalul este un mod de conservare a amintirilor, de descărcare a sentimentelor, te ajută să te cunoşti mai bine şi să te maturizezi. Mai târziu e o adevărată plăcere să observi cum te-ai maturizat şi ce tâmpeniuţe naive şi inocente puteai să scrii la o anumită vârstă laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de aia e jurnal sa scrii ce crezi tu nu ce cred altii ca altfel iese un forum

| Bellarebela a răspuns:

Buna,si eu am un jurnal...eu una intr-un jurnal imi pun gandurile mele, ceea ce simt, ce cred, ce gandesc...un jurnal e ceva personal si nu trebuie sa il vada nimeni decat TU smug

| Scumpicca explică (pentru Bellarebela):

Multumesc Bella :* Prietena mea si-a facut jurnalul!