| anonim20155 a întrebat:

La operaţiile oculare cu laser, te adoarme? Se face anestezie generală? Cum se procedează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Iti face doar anestezie locala pentru muschiul ochiului din ce stiam, iti da cu un spary parca. in rest stai treaz

| malvinacroft a răspuns:

Da, anestezie locala, in rest, esti treaza si constienta.

| Comunity a răspuns:

Sper ca nu te temi de operatie daca ai degand sa iti faci una. La operatie procedura este una rapida si cu eficienta in 97% din cazuri, nu iti face anestezie din moment ce este o operatie de ultima generatie in problema ochilor.