| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Ce părere aveți despre vergeturi? Dar despre operațiile cu laser pentru a le îndepărta?

2 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Vergeturile sunt normale, sa-ti faci operatii aiurea este anormal.

| AdelaElena88 a răspuns:

Vergeturile sunt într-adevăr coșmarul oricărei femei.Asta și celulita. Este foarte bine dacă persoana o poate îndepărta cu acest tip de tratament ( nu știu dacă presupune sau nu riscuri) însă dacă acea persoana își permite este în regula.Am văzut mai nou o poza cu o tipa în costum de baie care nu se sfia sa arate vergeturile de pe coapse.Initial am crezut ca e un tatuaj pentru ca era asemănător cu niște semne de gheare de felina, care personal nu mi se păreau asa mare tragedie. Cred ca e ok incurajarea de a scăpa de ele, prin diverse tratamente, însă ar trebui sa nu mai punem atâta presiune pe acest aspect.Mi se pare foarte frumoase persoanele optimiste care isi accepta aceste mici deformări ale pielii.