| Ionnella1994 a întrebat:

La radiografie la plămâni se vede ca fumez? Fumez de 2 luni cred 3-4 pe zi, e urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Nu se vede dar este bine pentru viitor ca sa nu mai fumezi.Nu inteleg de ce vrei sa te mutilezi singur, pentru ca asta se va intampla cu plamanii tai si cu ficatul.

2 răspunsuri:
| yeti54 a răspuns:

Se vede si inca foarte bine...se vad anumite formatiuni calcaroase formate pe plamani aceste formatiuni impiedica in activitatea pulmonara in acele zone. Nu cred ca daca se vede sau nu trebuie sa iti faci griji
Si se mai poate vedea ca fumezi nu neaparat prin radiografie daca te asculta un medic cu stetoscopul isi poate da seama.

| Sabin123456 a răspuns:

Logic!