| lena345 a întrebat:

Fumez de 3 luni, se vede fumul la radiografie? Va rog e urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Fumul, sigur l-ai expirat!
Dacă fumezi ca un turc (1-2 pachete pe zi), ceva gudroane or fi vizibile. Altfel nu.

| lena345 explică (pentru sierra1):

Pai nu fumez un pachet max 5 tigari pe zi de 3 luni

| sierra1 a răspuns (pentru lena345):

Să fii sănătoasă!

| lena345 explică (pentru sierra1):

Si cum fac sa scap gen sa nu se vada la radiografie plus ca nu fumez mai mult de 5 tigari pe zi

| lena345 explică (pentru sierra1):

Eu am auzit ca ajuta laptele si alte ceaiuri ca sa nu se vada la radiografie

| sierra1 a răspuns (pentru lena345):

Nu văd cum laptele "spală" imagine radiografiei la plămâni

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca plamanii au fost afectati, se vede!

| lena345 explică:

Va rog dau funda

| Illuminati2016 a răspuns (pentru lena345):

Rute dreacu cu tigarile tale si aruncale la gunoi funda?

| lena345 explică (pentru Illuminati2016):

Incerc sa ma las dar vreau sa stiu daca se vede

| Vyorel250 a răspuns:

Da, se vede.