| Gamingx61 a întrebat:

La sala cand mai alerg pierd calorii. Sunt curios cate grame au 200 de calorii? Adica, cat pierd din greutate daca alerg cat sa pierd 1000 de calorii saptamanal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Proteina si carbo ai 1g 4 calorii. grasimile 1g sunt 9.3 calorii. 200 grame depinde de ce. iti faci matematica si afli. 1000 calorii saptamanal? ce faci? stai toata saptamana in pat si te duci doar pana la Wc si bucatarie? 800 calorii am ars eu azi doar din mers + activitati rudimentare.

| Gamingx61 explică (pentru JohnnyBi):

Ia stai o secunda barosane, ai tu camere prin casa mea care iti arata ca eu ma duc pana la wc si inapoi? esti mortal

| JohnnyBi a răspuns (pentru Gamingx61):

Nici asta nu ai inteles-o? era un alt mod de a spune 1000 calorii pe saptamana e foarte putin, asa ca am ales o modalitate de a o spune intr-o comparatie.

| Gamingx61 explică (pentru JohnnyBi):

Ok atunci, scuze tongue