| claudiea79 a întrebat:

La spitalul clinic de urgente oftalmologice din bucuresti se fac consultatii pentru ochelarii de vedere? pot sa ii fac acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Langa Spitalul de urgente oftalmologice exista un cabinet cu plata unde lucreaza tot medicii din spital si acorda consultatii(70-150 de lei in functie de rangul medicului). Tot aici poti comanda ochelari de foarte buna calitate.Incearca totusi sa obtii trimitere de la medicul de familie catre oftalmolog si vei beneficia de consultatie gratuita si prescriere de ochelari.

| Azm a răspuns:

Majoritatea magazinelor de optica medicala, au si cabinet oftalmologic si un medic oftalmolog care-ti face consultatia pe loc si-ti da reteta perfect valabila. Sint medici oftalmologi, deci poti avea incredere in ei, de ce vrei neaparat la urgenta? Urgenta are cu totul si cu totul alte prioritati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nu se facam fost recent acolo si se specifica acest lucru