| Laurentiu2272 a întrebat:

La cantarele care calculeaza in kg, ultimele cifre (de ex 69.55) numerele 55 reprezinta 5.500 calorii sau 550 calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Pai daca te-ai cantarit si cantarul acela foloseste ca unitate de masura kilogramele, atunci 69, 55kg. inseamna 69 de kilograme si 550 grame.Adica 69 kilograme si jumatate.
Cifrele dupa virgula sunt grame.

3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Sunt un pic confuza.Deci tu te-ai cantarit si ti-a afisat 69, 55? Asta vrei sa spui?
Si vrei sa stii cat inseamna numerele dupa virgula.

| Laurentiu2272 explică (pentru Floridori):

Da, e un catar la sala de fitness si atat arata, si sunt confuz in legatura cu cifrele de dupa 69

| Floridori a răspuns (pentru Laurentiu2272):

Pai daca te-ai cantarit si cantarul acela foloseste ca unitate de masura kilogramele, atunci 69, 55kg. inseamna 69 de kilograme si 550 grame.Adica 69 kilograme si jumatate.
Cifrele dupa virgula sunt grame.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Cântarul este programat să îți apara kilogramele, iar dupa virgula să fie gramele.
Spre exemplu, 69 de kilograme și 55 de grame.