| Prezidentul a întrebat:

Laxativele sunt bune pentru slabit? Vreau o lista cu alimentele bune pentru slabit: gen ardei iute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

1. Sport

2. Alimentaţie corectă/adecvată

3. Sport

4. Alimentaţie corectă/adecvată

5. Sport

6. Alimentaţie corectă/adecvată

n. Sport & Alimentaţie corectă/adecvată...

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Alimentele slabe in grasimi, carbohidrati si zaharuri is cele pentru slabit. N-am cum sa-ti zic o lista pentru ca is multe, iti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

laxativele trebuie luate numai supt supravegherea si prescriptia unui medic de specialitate, iar medicul nutritionist iti va recomanda o dieta, in caz ca este nevoie.

O zi buna.

| Ben00 a răspuns:

Gaseste altceva. Ardeiul iute este iritant pentru tot sistemul digestiv.

| Prezidentul explică (pentru Ben00):

Iritant in ce sens? Din cate stiu amelioreaza diareea si este bun pentru sanatate.

| Ben00 a răspuns (pentru Prezidentul):

Tot sitemul digestiv e numai mucoase, cum este si cea bucala. Da-te cu o crema cu capsicaina pe piele si vezi cum se inroseste pielea si te ustura. Si e mai rezistenta ca mucoasele.
Si galbenelele amelioreaza diareea, sau cimbrul, busuiocul, menta.