| Alina234 a întrebat:

Lichid alb in zona intima! cei asta? happyhappyhappy este lichidul pentru protectie de bakterii sau ceva mai rau? sadsad:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Citeste mesajul meu! privat!

9 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

In perioada ovulatiei ai secretii cu miros"steril"de culoare alba.
Secretiile transparente, gelatinoase, mucilaginoase, prelungi de pana la 20 cm daca stai in picioare, cu miros "steril", sunt specifice perioadei dinaintea aparitiei primei menstrei.
Celelalte tipuri de secretii, indiferent de consistenta sau miros, necesita controlul unui medic.

| PяInCєSs a răspuns:

Lichidul ala alb il are orice femeie :) Nu te speria este bine sa il ai insa daca este abundent sau miroase urat trebuie sa mergi la doctor sa ii spui, poti avea bacteri. Uite te poti informa mai bine de aici : http://www.topsanatate.ro/......24474.html

| Azµre a răspuns:

Dacă este alb spre transparent și nu este în exces este perfect normal. Dacă este alb consistent, spre brânzit sau ca iaurtul, atunci este o infecție cu candida. Iarăși dacă este alb- maroniu este o infecție, alb-verzui tot la fel. Și așa mai departe.
Atata timp cât este spre transparent și nu în exces este normal.
Dacă totuși ți se pare că e mult fă un control la medic. Orice ar fi spune-i mamei!

| Alina234 explică:

Ok..cred ca e un alb consistent! si cum pot sal tratez fara a fi prezenta la ginecolog? sadsadsad:

| Rizer a răspuns (pentru Alina234):

DA infectie cu candida! Ginecolog! Am patit si eu!

| anonim16352 a răspuns:

Inseamna ca o sa iti vina ciclu.Nu e nimic grav, e firesc la fete si femei.

| Alina234 explică (pentru anonim16352):

Nuuu..ciklu peste vreo 2 saptamini nu digrab happy pe 8 aproximativ sadsadsad

| Rizer a răspuns (pentru Alina234):

Citeste mesajul meu privat si vb mai multe!

| Alina234 explică (pentru Rizer):

Acum citesc ..sorry da numa ce am vazt happyhappy:

| Rizer a răspuns (pentru Alina234):

Citeste mesajul meu! privat!