| qieiqpalz a întrebat:

Lipsa de fier poate ucide? Eu stiu ca poti doar sa lesini de la ea, oare imi da doctorita de familia tratament cu fier? Gratis

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Multe din intrebarile tale au o legatura stransa intre ele. Si, desi stiu ca nu vei asculta absolut nici o parere care are legatura cu realitatea, imi asum riscul de a-ti recomanda o vizita la psiholog.

| qieiqpalz explică (pentru Lostlyric):

De ce

| Lostlyric a răspuns (pentru qieiqpalz):

Pentru ca ceea ce ai tu nu se numeste lipsa de fier, ci se numeste ipohondrie sau, in cel mai rau caz, anxietate. De la pufuletii care te pot ucide, pana la bomboanele cu eucalipt care nu stii daca iti fac bine, continuand cu concluzia ca duci lipsa de fier de cand ai vazut nu stiu ce film cu demoni... sunt toate chestii ilogice ce iti creeaza o teama puternica. Un om normal nu are asemenea frici. Deci, tratamentul nu se afla in bomboane, nici in suplimente de fier, nici in doctori de familie, ci la psiholog.