| fandelon a întrebat:

Lovitura in moalele capului,in urma cu cateva zile in timp
ce trebaluiam prin bucatarie am uitat usa deschisa de la dulapul
suspendat de buicatarie cand am dat sa ma ridic am dat cu capul de usa dulapului si am simtit ca mi sa zdruncinat creierii
,palpitatii la inima etc,problema e ca in urma cu mai multi ani
suferiseram un traumatism cranian, acum cred ca mi-a afectat
sistemul nervos central e posibil sa dezvolt mai tarziu
boala parkinson sau dementa dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul tau de a dezvolta dementa sau Alzheimer nu este modificat de un traumatism cranian minor cum a fost cel relatat (fara fractura, fara hematom, fara coma, fara macar pierderea starii de constienta si amnezie)

| fandelon explică (pentru Brigaela):

multumesc pentru raspuns pierderea de cinostiinta am
avut-o in 98 cand mi s-au facut doua punctii la ceafa iar un medic de la
Bucuresti mi-a spus ca nu trebuia sa permit astfel de test, intr-adevar sunt c-am neatent in ultima vrme parca mi-a luat dumnezeuvederea

| fandelon explică (pentru Brigaela):

In prezent sufar de tulburari de anxietate cu atacuride panica

| Brigaela a răspuns (pentru fandelon):

Astea sunt probleme psihice, nu neurologice, nu sunt legate de traumatismele craniene, au aparut din alte cauze.

| fandelon explică (pentru Brigaela):

Da aveti dreptate domnisoara m-a lovit cineva cu maxi taxi in
plamani acum trei si mi-a dat tensiunea peste cap 21.si
de atunci am ramas cu atacuri de panica oricum multumesc pentru tot o seara buna

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm ca nu ai nimic de la lovitura in moalele capului, palpittiile la inima au aparut din cauza ca esti cu atacuri de panica dupa cum ai spus.imediat ce te sperii ai acele palpitatii la inima, dureri in cosul ăieătului sau dupa ceafa sau stomac greu dureros. Frica si tema produsa de anxietate te face ca la cel mai mic accident sa te sperii si inima sa o ia razna. totul e de la anxietate dupa cum am spus.