| vrrra a întrebat:

Buna TPU happy. Azi am fost la ginecolog pentru un control si am aflat ca am o infectie, doctora mi-a prescris "TANTUM ROSA".

Am cumparat medicamentu`, am ajuns acasa si am vazut ca sunt niste prafuri iar pe prospect scrie "se dizolva continutul a 1-2 plicuri Tantum Rosa intr-un litru de apa fiarta si racita. "

Iar acum vine intrebarea mea : ok, dizolv un pliculet intr-un litru de apa fiert si racit dar cum imi bag lichidu pentru a face spalatura si de fiecare data trebuie sa fac spalaturi cu tot litru de apa?

2 răspunsuri:
| vrrra explică:

A, si doctora mi-a mai spsus ceva de o pompita pentru curatarea vaginului si scoaterea lichidului vaginal, este neaparat nevoie sa fac asta?

| crzcristina a răspuns:

Te duci frumusel la o farmacie si iti cumperi un irigator ca sa-ti faci clisma vaginala.